Produkty FLP a miażdżyca

Artykuły » Zdrowie » Produkty FLP a miażdżyca

Produkty FLP przeciwko miażdżycy

 

            Wyobraźcie sobie, że uczestniczycie np. w ulicznej sondzie reporterskiej. Podchodzi do was sympatyczny, uśmiechnięty młody człowiek i podsuwając mikrofon pyta: "Czy chciałby Pan, aby wraz z wiekiem Pańskie tętnice wypełniały się od środka twardniejącą, kaszowatą miazgą ciał tłuszczowatych?" Chyba każdy z nas domyśla się, co usłyszałby niebaczny reporter w odpowiedzi na tak sformułowane pytanie. A jednak... jest to skrótowy, ale dość precyzyjny opis choroby cywilizacyjnej zwanej miażdżycą, która od wielu lat stała się prawdziwą zmorą zdrowotną krajów rozwiniętych. To ona jest winna coraz większej ilości zgonów spowodowanych zawałami serca i udarami mózgu. Jest rzeczą bardzo niepokojącą, że dotyczy ludzi coraz młodszych i że jest chorobą, która w swych początkowych stadiach rozwija się często nie zauważona.

 

Dlaczego nasze tętnice ulegają atakom miażdżycy? Naukowcy na całym świecie są zgodni co do tego, że:

 

- człowiek współczesny jada o wiele za dużo w stosunku do wydatkowanej dziennie energii

- nasze codzienne pożywienie nie dostarcza nam kompletu środków odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania np. przemiany materii

- zbyt mało mamy ruchu na co dzień a zbyt dużo udogodnień (windy, samochody, ogrzewane lub klimatyzowane pomieszczenia), które odbierają naszym organizmom naturalne zdolności przystosowawcze.

 

Miażdżyca jest chorobą przewlekłą, rozwijającą się niekiedy całymi latami. Należy więc do tych dolegliwości, których dość powolny rozwój, zwłaszcza
w początkowych etapach, można bardzo udatnie zahamować codziennymi, regularnymi i konsekwentnymi działaniami.

 

A oto kilka charakterystycznych objawów zdradzających, że być może miażdżyca już się w nas czai:

 

- podwyższony poziom cholesterolu we krwi (a zwłaszcza jego miażdżycorodnej frakcji LDL zwanej "złym cholesterolem")

- zbyt wysoki poziom trójglicerydów we krwi

- zawyżony poziom homocysteiny we krwi (jest to nowe odkrycie, ale w Polsce w wielu laboratoriach można już wykonać to badanie)

- nadwaga, zawyżony poziom cukru we krwi, niedobory mineralne, awitaminozy, słaby system odpornościowy, częste zapadanie na infekcje wirusowe.

 

Miażdżycę leczy się bardzo trudno. Na ogół leczenie wprowadzane jest wtedy, gdy dają o sobie znać SKUTKI toczących się od dawna procesów miażdżycowych: nadciśnienie, bóle zamostkowe, niedokrwienie kończyn, epizody niedotlenienia mózgu czy zagrożenie zawałem mięśnia sercowego. Coraz więcej osób, obdarzonych wyobraźnią pyta więc: co można zrobić, aby nie doprowadzić do takiego stanu? Jak na co dzień przeciwdziałać miażdzycorodnym oddziaływaniom na organizm współczesnego środowiska zewnętrznego? W odpowiedzi na to ogólnoświatowe zapotrzebowanie naukowcy-dietetycy wciąż udoskonalają programy antymiażdżycowej suplementacji dietetycznej. Echa tych najnowszych opracowań znaleźć można w ofercie Forever Living Products, firmy, która od dwudziestu pięciu lat pilnie śledzi wszelkie naukowe nowości dotyczące dbałości o zdrowie. Spójrzcie tylko na wprowadzane co roku do oferty FLP nowe produkty, każdy z nich jest sygnałem, że naukowcy odkryli i przetestowali nowy sposób na coraz lepsze samopoczucie, bez poczucia zagrożenia chorobami cywilizacyjnymi.

 

A oto przykłady produktów FLP, które mogą być wykorzystane jako najnowocześniejsza, naturalna broń przeciwko miażdżycy:

 

ANTYUTLENIACZE

"Zły" cholesterol LDL staje się śmiertelnie niebezpieczny dopiero wtedy, gdy się utleni. Najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania temu procesowi jest regularne, codzienne spożywanie substancji, najlepiej naturalnych, o działaniu przeciwutleniającym. W ofercie FLP znajdziemy niezastąpione FOREVER LYCIUM PLUS- koncentrat flawonoidowy będący całkowicie naturalnym i niezwykle silnym antyutleniaczem. Działanie wspomagające ma witamina C (ABSORBENT-C), nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (ARCTIC-SEA), czosnek z tymiankiem (FOREVER GARLIC-THYME) oraz selenometionina zawarta w NATURE-MIN. Pitny miąższ aloesowy spełnia bardzo ważną rolę w ochronie antyutleniającej, ponieważ wchłonięty do krwiobiegu powoduje zwiększoną produkcję NASZYCH WŁASNYCH enzymów przeciwdziałających nadmiernemu utlenianiu cholesterolu (peroksydaza glutationowa, katalaza i inne)

 

SUBSTANCJE PRZECIWZAKRZEPOWE

Kiedy proces miażdzycowego zwężenia tętnic już trwa, największym niebezpieczeństwem staje się możliwość powstania skrzepliny w zwężonych miejscach (tak właśnie najczęściej dochodzi do zawałów serca i udarów mózgu). Walcząc z postępami miażdżycy dbajmy o to, aby nasza krew nie miała nadmiernej skłonności do tworzenia skrzeplin. Łagodnymi, naturalnymi środkami o działaniu antyzakrzepowym są: czosnek (FOREVER GARLIC-THYME), nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (ARCTIC-SEA), pitny miąższ aloesowy oraz witamina C z flawonoidami (ABSORBENT-C, LYCIUM PLUS)

 

NATURALNE CZYNNIKI ANTYCUKRZYCOWE

Cukrzyca przyspiesza postępy miażdżycy. Bardzo często zdarza się, że wystarczy już lekko, choć stale, zawyżony poziom cukru we krwi, aby wewnętrzne stwardnienie tętnic rozwijało się niepokojąco szybko. Pitny miąższ aloesowy jest jednym z najlepszych naturalnych środków antycukrzycowych! Warto go pić codziennie, nawet w niewielkich porcjach, aby nie dopuścić do niebezpiecznego rozregulowania przemiany cukrów. Taki zdrowy nawyk pomoże nam również w walce z nadwagą, która jest jednym z głównych czynników sprzyjających miażdżycy.

Chroniąc się przed cukrzycą i miażdżycą nie zapomnijmy także o wysoko odżywczych POLACH ZIELENI, gdyż zawierają one wszystkie składniki, niezbędne do zapobiegania zbyt wysokiemu poziomowi HOMOCYSTEINY, bardzo groźnego czynnika miażdżycorodnego, wykrytego dopiero niedawno, który powstaje, gdy w organizmie są niedobory kwasu foliowego oraz witamin z grupy B. Natura sama stworzyła remedium przeciw nadmiernej homocysteinie. Jest to kompleks łatwo przyswajalnych składników odżywczych ciemnej zieleniny jadanej. Warto także i o niej pamiętać planując codzienną, służącą zdrowiu dietę.
 

dr Elżbieta Olejnik,

 Product Manager FLP Poland

Miesięcznik PULS FOREVER - październk 2003